3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Novinky v Blenderu 2.46 (1. část)

4. června 2008, 00.00 | Vážení čtenáři, vítám vás u dalšího článku, který se tentokrát věnuje nové verzi 2.46 programu Blender, uvedené v polovině května. Ta přináší nový částicový systém s novými nástroji pro správu vlasů a chlupů, rychlejší renderování, které konečně využije i více jader, dále pak nástroje na deformaci objektů, simulaci oblečení, rychlejší Ambient Occlusion, nového správce obrázků a mnoho dalšího. Podrobněji vás s novým Blenderem seznámíme v tomto dvoudílném článku.

 

 

 

Autodesk 3D Forum opět s vysokou účastí

30. května 2008, 00.00 | Společnost Autodesk a její výhradní distributor pro Česko, Slovensko a Maďarsko, společnost Tech Data Distribution, uspořádaly již pátý ročník setkání příznivců aplikací pro počítačový návrh a uživatelů softwarových řešení společnosti Autodesk.

 

 

 

Ambient Occlusion a jeden trik, jak osvětlit interiér

29. května 2008, 00.00 | Poměrně často používám shader Ambient Occlusion (okolní prostředí), ale nikdy mi nepřišlo pěkné, jak se tento shader projevuje ve směru proti hlavnímu světelnému zdroji scény. Před drahnou dobou jsem se tedy pokusil uvedenou situaci vyřešit v rámci multipass renderingu a post-produkce, ale otázka alespoň dílčího odstranění tohoto jevu mi nedala spát a přemýšlel jsem nad jiným, elegantnějším řešením. A nakonec jsem jej našel. Tak říkajíc pod svícnem je tma, nazývá se Lumas, jako obvykle…

 

 

 

DAZ Studio 3D Bridge: 3D objekty v Adobe Photoshopu

27. května 2008, 00.00 | Plugin 3D Bridge se stará o komunikaci modeleru a především animátoru postav DAZ Studio a Adobe Photoshopu. Mimo vložení renderu aktuálního obsahu scény DAZ Studia umí 3D Bridge také importovat do Photoshopu celý 3D objekt ze scény DAZ Studia. Popis funkcí pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Úvod k animovaní v 3ds Max (2. část): Koule a hydraulický pavouk

23. května 2008, 00.00 | Vítám vás v druhé části seriálu o animování charakterů. V dnešním díle si ukážeme první postupy animování charakterů.
Probereme si nácvik některých operací pro případné budoucí animování a samozřejmě animace charakteru a vytvoření funkčního systému.

 

 

 

Landscape retypology tool, nové XPresso v rámci knihovny MoXPig

22. května 2008, 00.00 | Tak se nám opět rozrostl, MoXPig. Dodali jsme do něj nové, poměrně zajímavé XPresso navržené pro tvorbu a optimalizaci krajin. Jakže uvedený nástroj funguje, se dočtete v tomto článku…

 

 

 

Úvod k animování v 3ds Max (1. část): Základy

21. května 2008, 00.00 | Vítejte u dalšího mého článku. Tentokrát se budeme věnovat animacím v prostředí 3ds Max, a to hned v několika článcích.
Dnes se podíváme na samotné základy, nakousneme některé možnosti a
úpravy animace. V dalších dílech se pak dostaneme k animování charakterů, představíme si přitom několik zajímavých modelů.

 

 

 

Když umře myš, materiály a rendering a postprodukce (4)

16. května 2008, 00.00 | Máme připravené všechny objekty a poslední výzvou která před námi je samotný vzhled objektu, tedy povrchy, světla a také rendering. A tím je dané dnešní téma. Nemusíme se ale obávat, bude opravdu velmi prosté. Přesto bude dnešní díl masivní a hutný.

 

 

 

CGI Retrospektiva 2007

15. května 2008, 00.00 | Přestože je letošní rok 2008 již v plném proudu a filmové či herní společnosti
začaly vydávat horké novinky ze světa CGI, pojďme se ještě ohlédnout za rokem
minulým, který byl natolik bohatý na události, jež souvisejí s naším tématem,
že by bylo škoda se nezmínit alespoň o některých z nich. Samozřejmě nelze v
jednom článku zachytit všechny důležité události, pojďme se tedy podívat na ty,
které jsou pro nás něčím zajímavé z hlediska přínosu pro grafiku či produkci počítačově generovaných filmů a
jejich efektů.

 

 

 

Tipy a triky v Blenderu: nejen Knife tool

13. května 2008, 00.00 | Opět se shledáváme u dalšího dílu seriálu o Blenderu. Minulý díl byl orientován jednostranně, a to konkrétně na UV project modifikátor. Dnešní díl - pojatý o
něco lehčeji - bude zaměřen všeobecněji, a to sice na tipy a triky při modelování.

 

 

 

Strana výpisu

... 45 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: