3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Sklo nejmenšího odporu

18. června 2009, 00.00 | Na diskuzním serveru cgtalk.com, sekci CINEMY 4D probíhala debata na téma skla v CINEMĚ 4D bez modulu Advanced Render a tak jsem také přispěl svou troškou do mlýna. Troškou velmi jednoduchou až triviální, založenou na primitivním triku.

 

 

 

3ds Max tutoriál: Modelování kytary (3. díl)

17. června 2009, 00.00 | Vítejte u třetí části seriálu o modelování elektrické kytary v 3ds Max. Dnes se pustíme do modelování zbytku tremola a tvorby packquardu a doplňků.

 

 

 

CSTools, mnoho nástrojů pro mnoho příležitostí, dokončení

11. června 2009, 00.00 | Díl minulý jsme ukončili popisem několika objektů určených především animacím a ani díl druhý nebude těchto nástrojů ušetřen. Respektive, bude se týkat zejména jich, protože CSTools jako celek se animacím věnují velmi důkladně.

 

 

 

3ds Max tutoriál: Modelování kytary (2. díl)

10. června 2009, 00.00 | Vítejte u druhého dílu tutoriálu o tvorbě elektrické kytary. Vytvoříme hlavu a začneme pomalu přidávat doplňky. Věřte, že i u tohoto postupu, tvorby hlavy kytary, jsem vyzkoušel mnoho způsobů, ale tento je asi nejjednodušší a hlavně nám zaručí dokonalý tvar...

 

 

 

Virtual Iraq: počítačová grafika pomáhá válečným veteránům

8. června 2009, 00.00 | O počítačových hrách s válečným a násilným zaměřením, a jejich vlivu na člověka, bylo napsáno již mnoho článků a studií. Pomineme-li diskuze herních nadšenců, kteří si na stránkách věnovaných hrám zaníceně vyměňují své dojmy z likvidace živých, či již delší dobu neživých nepřátel, dostanou se nám ve většině případů informace, které obsahují varování psychologů před negativním dopadem na mladé a nezralé hráče. Může mít ale válečná hra, s realisticky interpretovaným násilným obsahem, i jiné poslání než pouhou zábavu?

 

 

 

CSTools, mnoho nástrojů pro mnoho příležitostí, první díl

5. června 2009, 00.00 | Jak začít, abych se neopakoval. Opakovat se totiž budu a to již proto, že CSTools jsou sadou objektů, respektive nástrojů, založenou na systému XPresso CINEMY 4D, který jsme potkali již nesčíslněkrát. A pokaždé jsme konstatovali onen základní fakt, že se jedná o velmi výkonný systém mající opravdu obrovské uplatnění.

 

 

 

3ds Max tutoriál: Modelování kytary (1. díl)

2. června 2009, 00.00 | V tomto seriálu se podíváme na to, jak co nejdetailněji vymodelovat elektrickou kytaru v 3ds Max. V prvním a druhém díle se budeme věnovat modelování těla a krku, v dalším díle se podíváme na modelování detailů, ve čtvrté části ukážeme otexturování a render celé scény. Zkoušel jsem mnoho postupů, jak k modelování kytary přistupovat. Nakonec jsem došel k tomu, že způsob, uvedený v tomto tutoriálu, je asi ten nejjednodušší, v závislosti na přesném vymodelování.

 

 

 

Když post-produkce, tak masky

28. května 2009, 00.00 | Je to skoro zaklínadlo, ale pravdou je, že masky jsou skutečně elementárním zdrojem dat a není nikdy od věci znát cesty, kterými si je můžeme připravit. A že těch cest je, alespoň v CINEMĚ 4D, celá řada. Od poměrně nativních a jednoduchých po relativně komplexní. Pokud ale potřebujeme skutečně kvalitní masky, je dobré znát pár triků...

 

 

 

Kompletní animace v Blenderu podruhé (2. část): Materiály a rigování těla

26. května 2009, 00.00 | V předchozím článku jsme vymodelovali cartoonovou postavičku se jménem Steve. Dnešní díl si klade za úkol Steva dokončit po vzhledové stránce – tedy nastavit mu materiály a otexturovat ho, přičemž se velmi zblízka podíváme na rigování nohou a podrobně rozebereme většinu mechanismů, jež nám Blender nabízí.

 

 

 

3D-Coat, dramatické dospívání rozhraní aplikace

21. května 2009, 00.00 | Naše články o skvělé aplikaci Andreje Špagina jsou od počátku plny velmi příjemných překvapení a uživateli skoro ani nevadí, že nová verze 3 nebyla stále ohlášena. Přesto, nebo vlastně právě pro otevřený vývoj a nově poskytované alfa verze je stále co objevovat a vývoj je velmi živoucí záležitostí. Uživatelé něco požadují, Andrej jim to připraví. Skvělý přístup s neuvěřitelnou odezvou. Tentokráte se týká uživatelského rozhraní.

 

 

 

Strana výpisu

... 35 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: