3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Spiral Graphics Genetica 3.0: profesionální generátor textur

10. dubna 2009, 00.00 | Generátor textur pro Windows je k dispozici ve třech cenových variantách, přičemž ta nejdokonalejší nabízí podporu textu s rozlišením až 6 000 x 6 000 bodů, export HDR obrazů, vestavěné funkce pro manipulaci s osvětlením plochy textur, kreslicí nástroje, tvorbu animovaných textur a především výborný Node editor pro sestavování textur z jednotlivých segmentů. Představení hlavních vlastností programu a jeho jednotlivých variant najdete v článku.

 

 

 

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část šestá, poslední

9. dubna 2009, 00.00 | Z běžné recenze se nakonec vyklubal poměrně masivní seriál, jehož cílem bylo nahradit poměrně útlou Lite verzi tohoto skvělého pluginu, která ani při nejlepší snaze nemůže demonstrovat to, co celý set shaderů Enh:C4D nabízí. Dnešním dílem tento seriál ukončíme a to částí, která se bude věnovat dvěma sférám, kosmu a vodní říši, sadám Enh:C4D - Space a Enh:C4D – water.

 

 

 

Blender tutoriál: Animace chůze ženy v Blenderu (1. část)

6. dubna 2009, 00.00 | Když jsem před časem pátral po tutoriálu věnovaném animaci člověka v Blenderu, nenašel jsem ani jeden takovýto návod v češtině. Rozhodl jsem se tedy pro napsání tohoto, ve kterém budeme modelovat chůzi ženy. Tutoriál je určen mírně pokročilým uživatelům Blenderu, ale při znalosti základního ovládání by s ním snad neměl mít problém nikdo. Rozdělen je do dvou částí, zde se seznamte s tou první.

 

 

 

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část pátá

2. dubna 2009, 00.00 | Nejen šumy živ jest člověk. Tedy zejména v případě simulace nějakého povrchu pomocí shaderů. Další velmi obsáhlou a také poměrně běžnou aplikací jsou různé navazující geometrické vzorky, například dlaždice, podlahové vlysy a další pravidelně se opakující obrazce. I těchto shaderů nabízí sada Enhance:C4D neuvěřitelné spektrum a tak je ani my nemůžeme minout.

 

 

 

Společnost Gugila uvolnila bezplatnou lite verzi nástroje pro tvorbu scenérií GroundWiz

30. března 2009, 00.00 | Používáte 3ds Max a nejste spokojeni s možnostmi jeho základních nástrojů pro tvorbu krajiny Terrain či mapového kanálu pro vytlačení povrchu Displacement? V tom případě můžete vyzkoušet plugin GroundWiz, ktery společnost Gugila uvolnila zdarma pro nekomerční použití v odlehčené podobě s označením 1.500, a s jehož pomocí budete schopni vytvořit skutečně realisticky vyhlížející rozsáhlé scenérie.

 

 

 

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část čtvrtá

26. března 2009, 00.00 | Jsou-li některé typy shaderů skutečnými evergreeny 3D tvorby, jsou to bezesporu šumy. A tak je máme k dispozici také v případě pluginu Enh:C4D. Pravdou ale je, že je nenajdeme jen v katalogu Noise, jak bychom mohli předpokládat. V zásadě obdobné modely jsou umístěné i v katalozích Organic simulujícímu přírodní povrchy a Skin, simulujícího strukturu kůže (ale nejen ji).

 

 

 

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část třetí

19. března 2009, 00.00 | Jednou ze zásadních kategorií, které nabízí sada shaderů Enhance:C4D, jsou přechody. Přechody jednoduché i vícenásobné, ale vždy efektní a efektivní. V mnohém překonávají vlastní přechody CINEMY 4D a v mnohém je doplňují. Ostatně, dnešní díl je toho důkazem.

 

 

 

Ozone 3.1: generátor modelů atmosféry

17. března 2009, 00.00 | Plugin Ozone na tvorbu nejrůznějších typů a variant atmosféry pro 3D aplikace budete možná znát prostřednictvím generátoru krajin Vue Esprit či Vue Infinite/xStream. Aktuální verze Ozone nabízí přes sto přednastavení atmosférických efektů včetně simulace slunečních paprsků, mlhy a komplexních spektrálních či volumetrických modelů ovzduší a mraků.

 

 

 

Enhance:C4D, potřeba snad každého, podrobný popis obsahu, část druhá

12. března 2009, 00.00 | Předchozí díl jsme věnovali jen a pouze jedné skupině shaderů této sady, a to shaderům skupiny Display. Seznámili jsme se při tom s celou škálou parametrů, které jsou shodné u mnoha dalších shaderů a tak máme dnes vše připraveno proto, abychom v podrobném, ale přesto o něco rychlejším průzkumu pokračovali.

 

 

 

Google SketchUp: Rotační modely pomocí Follow Me

10. března 2009, 00.00 | Pokud budete chtít v bezplatném 3D modelovacím programu Google SketchUp modelovat jakékoliv rotační předměty, bude nejlepší použít funkci Follow Me. Díky tomuto mocnému nástroji můžete chytnout jakýkoliv povrch a podle vyznačené “cesty“ ho vést kam potřebujete. Praktické ukázky použití daného  nástroje přinášíme v tomto tutoriálu, zaměřeném především na začínající uživatele.

 

 

 

Strana výpisu

... 37 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: