3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

BodyPaint 3D pro každého - a na videu? Česky? Tentokráte texturování

18. prosince 2008, 00.00 | Když jsme před několika málo dny vydali tiskovou zprávu o vydání nové ucelené sady video návodů na BodyPaint 3D – UV editaci, zaslechl jsem z pléna šum obsahující jednoduchoučký dotaz – proč že řeší to UV, proč nejde rovnou na texturování? Odpovědí bylo, že cílem je popis celého texturovacího procesu, nejen dílčí části. A BodyPaint 3D je přeci silný v obou těchto oblastech. Jak UV přípravy, tak texturování. Přesto, či vlastně právě proto dnes přicházíme s druhou navazující sadou, sada návodů na texturování v BodyPaintu 3D je zde.

 

 

 

Přehled nových funkcí v Blenderu (14. část): Novinky animačního systému poprvé

11. prosince 2008, 00.00 | Prozatím jsme věnovali dostatek prostoru novinkám v oblasti modelování, renderování, materiálů a částic, ale animační systém se téměř nepředvedl. Přitom díky Big Buck Bunny a Elephant's dream prodělal nemalé změny. V dnešním díle si proto představíme úroveň, jaké možnosti animace dosáhly.

 

 

 

Společnost Digimation uvolnila balík bezplatných pluginů pro 3ds Max

10. prosince 2008, 00.00 | Celosvětově používaný 3ds Max je oblíben vývojáři her a filmů mimo jiné i pro svou otevřenou architekturu, která umožňuje implementovat do programu bezpočet volných i placených pluginů a skriptů, díky nimž lze v tomto programu vytvořit skutečně cokoliv. Nyní se početná rodinka volně dostupných pluginů pro 3ds Max rozrostla o nabídku společnosti Digimation.

 

 

 

MapZone, nepřehlédli jste jej kdysi?

9. prosince 2008, 00.00 | Když Honza Brunker začal na C4D Days hovořit o uzlových editorech, vzpomněl jsem si, že jsem kdysi dávno jeden podobný také viděl. Nikoliv postprodukční editor, ale editor na tvorbu textur. Editor velmi pokročilý a zajímavý, který by neměl ve Vaší sbírce aplikací chybět už proto, že je zdarma.

 

 

 

Metal Gear Solid 4: Než se vydáte zachránit svět

5. prosince 2008, 00.00 | Jestliže jsme se v předchozích článcích věnovali tvorbě CG filmů, bylo by velkou chybou opomenout pohled na vývoj a tvorbu současné počítačové hry. Herní průmysl totiž - jak známo - již delší dobu není chudý příbuzný toho filmového, ba právě naopak. Pojďme se tedy nyní blíže podívat na vývoj a tvorbu hry z produkce Konami Digital Entertianment, kterou je čtvrté pokračování akce Metal Gear Solid 4 s názvem Guns of the Patriots, určenou pro Playstation 3.

 

 

 

BodyPaint 3D pro každého - a na videu? Česky? Ovládání a UV mapování

4. prosince 2008, 00.00 | Před jistou dobou jsem byl osloven uživatelem XSI s prosbou, zda bychom nemohli připravit nějaká výuková vida na BodyPaint 3D, ale z pohledu uživatele, který nepoužívá jako svou hlavní aplikaci CINEMU 4D. Na tento dotaz jsem reflektoval a výsledkem je první ucelená řada zdarma poskytovaných návodů na BodyPaint 3D, jaká u nás do této doby nevyšla.

 

 

 

Adobe MAX 2008: General session ve stylu Man in Black

3. prosince 2008, 00.00 | General Session nebo, chcete-li, keynote, je vždy jakousi přehlídkou toho, čím se chce společnost blýsknout před odbornou veřejností a ukázat, v čem se liší od konkurence. Adobe na letošním MAXu vsadila na efektivitu webového vývoje a zaměřila se zejména na vzájemnou vazbu mezi jednotlivými aplikacemi, službami a platformami. Co muži v černém předvedli?

 

 

 

Adobe MAX 2008: Dýchejte AIR a buďte FLEX

2. prosince 2008, 00.00 | Adobe MAX otevřela své brány a my vám přinášíme první reportáž přímo z Milána. Na co sází vývojáři Adobe a jak vnímají budoucnost Internetu? Jaký je rozdíl mezi vývojářskými konferencemi MAX od Adobe a MIX Microsoftu?

 

 

 

CINEMA 4D R 11, opravdu, ale opravdu zblízka (11)

27. listopadu 2008, 00.00 | Načali jsme v minulém díle nové animační nástroje, avšak pouze načali. V dnešním díle si naši jednoduchou animaci dokončíme a zároveň doplníme naše znalosti o další možnosti a efekty, které jsme prozatím nezmínili.

 

 

 

3ds Max Tutorial: Modelování šroubu (2. část)

20. listopadu 2008, 00.00 | Vítejte u druhého, závěrečného dílu tutoriálu o modelování šroubu v 3ds Max. Dnes se nejprve zaměříme na kompozici celé scény se šroubem. Dále šroub otexturujeme a renderujeme. Při daných postupech použijeme jak zabudované nástroje 3ds Max, tak i Vray renderer.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: