3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

3D text v Blenderu 2. část

20. února 2002, 00.00 | V tomto tutoriálu se budeme zabývat extrudováním textu, psaním textu na křivku a krátce se také podíváme na problematiku fontů v Blenderu

 

 

 

3DSMax: Raytrace Materials - sledování paprsku

18. února 2002, 00.00 | Dnes bych se s vámi rád podíval na tzv. Raytrace materiály. Už z názvu jde odvodit že se jedná o povrchy, které jsou renderovány na základě sledování dráhy paprsku světla, tudíž by měli být také nejkvalitnější. Využití se nám nabízí - povrchové odrazy a lom světla - Reflexe a Refrakce.

 

 

 

3D text v Blenderu 1. část

11. února 2002, 00.00 | Přinášíme první část pojednání o možnostech vytváření 3D nápisů v prostředí Blenderu. Představíme si základní nástroje pro práci s texty.

 

 

 

3DSMax - Vložení detailu do scény

7. února 2002, 00.00 | V tomto tutorialu se podíváme na trošku oddychové téma. Čistě efektní velmi jednloduchý postup pro dodání detailu do 3D scény s vynaložením téměř nulového úsilí.

 

 

 

Máte problémy s Python skripty pro Blender?

4. února 2002, 00.00 | Kdo používá Blender, ví, že pro něj existuje celá řada užitečných python scriptů, které rozšiřují možnosti tohoto mocného nástroje. Mnozí uživatelé mají ovšem problémy některé skripty spustit, což většinou bývá způsobeno tím, že nemají správně nainstalován Python. Právě jim je určen tento článek.

 

 

 

Hardware pro virtuální realitu a simulátory

1. února 2002, 00.00 | Každý systém virtuální reality potřebuje jiný hardware pro zobrazení scény. Existují systémy založené jak na platformě PC, tak profesionální zařízení se systémy superpočítačů SGI nebo jiných výrobců.

 

 

 

Modelování v 3DSMax - List

31. ledna 2002, 00.00 | Vytvořit model květinového listu nemusí být vždy obtížné.
Zde nám k tomu poslouží obrázek, který jako černobílý použijeme pro zobrazení jeho částečné průhlednosti.

 

 

 

Sníh v Blenderu

28. ledna 2002, 00.00 | Před časem jsme se v tomto seriálu zabývali simulací deště pomocí particle systému v Blenderu. Na velice podobném principu je možné vytvořit také sníh, ale aby byl výsledek věrohodný, je třeba se soustředit ještě i na rychlost a proměnlivý směr pohybu částic.

 

 

 

LSystem - generátor 3D stromů a rostlin

21. ledna 2002, 00.00 | LSystem je obecné označení pro algoritmus, který generuje matematicky popsané objekty nápadně podobné rostlinám. K tomuto účelu se také LSystémy používají nejčastěji, tedy k vytváření 3D modelů stromů a rostlin. LSystem je také název jednoho vynikajícího skriptu pro Blender.

 

 

 

Volumetrické světlo v Blenderu

17. ledna 2002, 00.00 | Jedním z nejjednodušších triků, které lze provádět se světlem a který je zároveň velice efektní, je volumetrické světlo.

 

 

 

Strana výpisu

... 97 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: