3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Modelovací nástroj SURFACE v 3DS Max

15. listopadu 2002, 00.00 | Tutoriál je určen hlavně začínajícím CG tvůrcům, které již nebaví renderovat chromované koule na šachovnici, ale na druhou stranu ještě nemají zkušenost s modelováním složitějších tvarů. Tito 3D grafici jej mohou vnímat jako první krok k sofistikovanějšímu, ale i složitějšímu NURBS modelování.

 

 

 

Modelování v 3DSMax 3 - Ocelové lano

13. listopadu 2002, 00.00 | Další ze série článků o 3D Studiu MAX 3 nám poví, jak snadno a rychle vytvořit pomocí funkcí ARRAY, TWIST
a EDITABLE MESH, model ocelového lana.

 

 

 

Světlo a stín v Blenderu III:Působení světla na scénu

11. listopadu 2002, 00.00 | Po pauze vynucené významnými událostmi ve světě Blenderu se dnes v našem seriálu vrátíme k započaté sérii o světlech v Blenderu a problematice s tím spojenou.

 

 

 

Cinema 4D r8 Oxygen, na prvý pohled

7. listopadu 2002, 00.00 | Již 23. červece 2002 byla na Siggraphu v San Antoniu představena nová verze populárního modelačního programu Cinema 4D, která se zpožděním dnes dorazila i k nám

 

 

 

Použití nástroje Scatter k tvorbě palmového háje

6. listopadu 2002, 00.00 | Nedávno jsem dělal v 3D Studiu scénu s ostrovem, který byl porostlý lesem. Několik známých se mě ptalo, jak jsem scénu vytvořil. Takový les běžným modelováním jednotlivých stromů by bylo časově velice náročné, proto existuje funkce Scatter, která vám při jejím správném použití takový les vytvoří.

 

 

 

Myšlenka a tvůrčí přístup při tvorbě 3D grafiky

5. listopadu 2002, 00.00 | Světy vytvořené 3D modelovacími programy jsou neskutečně pestré, rozmanité a nápadité. Jak se ale k takové kompozici dostat? Odkud začít? Jak ztvárnit například "Vzpomínku na budoucnost"?

 

 

 

Rhinoceros a skripty III - první lehký praktický příklad

1. listopadu 2002, 00.00 | Nyní se dostáváme již k praktické ukázce VBScriptu v Rhinu. Tento příklad nebude vyžadovat jakýkoliv vstup uživatele, čili po spuštění skriptu se provedou sledy příkazů. Budeme modelovat plochu rovnostranného trojúhelníka v rovině TOP v předem daném místě.

 

 

 

Blender 2.25 Publisher

30. října 2002, 00.00 | Minulý týden jste si na stránkách grafiky mohli přečíst o vývoji Blenderovské scény od krachu NaN až po uvedení Blenderu jako OpenSource. V souvislosti s tím je Blender 2.25, který byl nejprve prodáván a později zpřístupněn pouze přispěvatelům BlenderFoundation, nyní volně dostupný každému zadarmo.

 

 

 

Modelování v 3DSMax - Krabice s džusem

25. října 2002, 00.00 | Nedílnou součástí modelování je i bezesporu mapování textur.
Jak se však vypořádat s problémem, kdy potřebujeme aplikovat
na jeden objekt více textur? Řešení najdete v tomto článku.

 

 

 

Blender vstupuje do nové éry jako OpenSource

23. října 2002, 00.00 | Po více než půlroce nejistoty o budoucnosti tohoto skvělého programu jsme se konečně dočkali rozuzlení. Ton Roosendal jako obvykle splnil, co si předsevzal, a uvolnil zdrojové kódy svého výtvoru, aby se na jeho dalším vývoji mohli podílet samotní uživatelé.

 

 

 

Strana výpisu

... 90 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: