3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

25 programů od Autodesku pro studenty a učitele zdarma

25. října 2010, 00.00 | Jakkoli může titulek článku zavánět bulvárem nebo PR, není v něm žádný háček. Až donedávna byly Autodesk programy dostupné pro studenty a učitele za sníženou cenu, a to buď jako standalone licence, nebo formou předplatného na určité období, většinou 1 rok. I přes značnou slevu oproti komerční verzi jste však stále potřebovali celkem velkou sumu peněz, což se nyní změnilo. Podrobnosti o novém, výhodnějším licencování pro použití skutečně zdarma naleznete v tomto článku.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (6), L-systém, náhled měkké dynamiky měkkých těles a pečení SPD map

21. října 2010, 00.00 | S mírným zdržením se konečně dostáváme k tématu nového systému dynamiky CINEMY 4D R12 implementované do balíčku Broadcast a Studio, která je součástí ex modulu MoGraph. Tato součást CINEMY 4D se ale neproměnila jen v oblasti dynamiky. Zásadně byla upravena také křivka MoSpline, a tak dnes nakoukneme na tuto křivku v režimu Turtle, ukážeme si, že máme perfektní simulace měkkých těles, a maličko se také vrátíme a vyplníme jedno pozapomenutí, možnost pečení SPD textur komparací dvou modelů.

 

 

 

Zajímavosti ze světa digitálních vizuálních efektů

20. října 2010, 00.00 | Letošní rok byl ve znamení nejen nových filmových titulů, ale i více či méně úspěšných remaků, ve kterých byly k vidění opět o něco působivější speciální vizuální efekty. V tomto článku si některé z nich přiblížíme a na závěr se můžeme sami pokusit podobné vytvořit podle návodů VFX odborníků.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (5) – nové OpenGL a shadery

14. října 2010, 00.00 | Pomalinku si uzavíráme vše mimo nové dynamiky a já jsem velmi rád, že jsem se také konečně díky nové grafické kartě dostal k prezentaci nového OpenGL. Je totiž poměrně rychlé a jeho možnosti jsou širší než dříve. Například nám umí zobrazit i IES světla. V druhém videu se zaměříme na nové shadery CINEMY 4D. Ty sice nebourají hranice, ale přesto jsou zásadním přínosem...

 

 

 

Autodesk Maya: Modelujeme telefon s pomocí NURBS (2.)

11. října 2010, 00.00 | Tímto článkem dokončíme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Navážeme tam, kde jsme minule skončili, a domodelujeme telefon s použitím dalších NURBS nástrojů a technik.

 

 

 

3D pro 2D grafiky – animace

7. října 2010, 00.00 | Možnost realizovat své výtvarné představy a přenášet je do „reality“, i když virtuální, je bezesporu vynikající. Jenže možnosti 3D grafiky jdou samozřejmě ještě dále. Rozměr není jen prostor, ale i čas. Animace jsou tím, co dává obrázkům život. Skutečně poslední seminář se tak věnuje právě této velmi obsáhlé oblasti...

 

 

 

Autodesk Maya: modelujeme telefon s pomocí NURBS (1.)

5. října 2010, 10.00 | Dnešním článkem začneme dvoudílný miniseriál o modelování pomocí NURBS křivek a povrchů v Maye. Nejprve zabrousíme do teorie, povíme si něco o výhodách NURBS modelování a poté si ukážeme běžné nástroje a techniky, které Maya pro tento způsob modelování nabízí.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (4), zmrazení transformací, nový prohlížeč obrázků a IES světla – konečně!

30. září 2010, 00.00 | Dnešním dílem definitivně opouštíme oblast verze Prime a to popisem nové funkce zmrazení transformace objektů a také mírně aktualizovaným prohlížečem obrázků. Podstatné pro nás dnes budou IES světla, téma velmi podstatné pro oblast vizualizací.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (3), implementace Pythonu, dávkový rendering a další deformátory

23. září 2010, 00.00 | Slíbili jsme si, že se podíváme, jak je implementovaný python a také se podíváme na pár ukázek jeho využití, které nám již někteří uživatelé připravili. Ale nejen to. Nový dávkový rendering je sice maličkým nástrojem, ale velmi zajímavým a hlavně užitečným zejména pro úsporu času, kterou nabízí. A nakonec ještě deformátory, to abychom si nevystříleli všechnu munici najednou.

 

 

 

CINEMA 4D R12 (2), vyvážení bílé, nové deformátory

16. září 2010, 00.00 | Lineární workflow je něco, co posouvá naše výsledky do reálu. A k tomu možnost vyvážit bílou zejména v případě HDRi map, to také není špatné. V tomto dílu se tedy podíváme na tuto možnost a také se, i když trochu opožděně, podíváme na základní novinky.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: