3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Všechny generátory krajin Vue již přešly na verzi 9

24. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodávající software Vue pro generování realistických 3D krajin a jejich animací právě přešla na novou verzi 9 svých programů. Už počátkem listopadu zahájila prodej profesionálních (a patřičně drahých) programů Vue 9 xStream a Infinite a minulý týden na verze 9 převedla také levnější a méně vybavené členy této programové rodiny. Co vše nové verze přinášejí?

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (3)

22. listopadu 2010, 00.00 | V dnešním článku se zaměříme na další metodu nepřímého osvětlení – Environment lighting, tedy „nasvícení pomocí prostředí“, a podíváme se i na možnosti toho, jak v Maye simulovat chování a působení Slunce a oblohy.

 

 

 

Pod nohama křupe sníh, zimní krajina v CINEMĚ 4D, závěr

18. listopadu 2010, 00.00 | Ano, doplněk dnešního názvu není zcela korektní, ostatně už náš model byl generovaný jen a pouze materiálem a subpolygonální deformací. Ale dnes přece jen budeme blíže nastavení materiálů, budeme si totiž generovat komplexní barevnost povrchu a také další nastavení, která mají s povrchem spojitost.

 

 

 

3D software: Vue 9 xStream a Infinite nabízejí rychlejší a lepší vykreslování

15. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodává software pro generování realistických 3D krajin a jejich animací už řadu let. Letos v květnu dospěly tyto programy do verze 8.5, nedávno pak e-on vydala verze 9 programů Vue Infinite a Vue xStream. Co dané novinky přinášejí?

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (2)

12. listopadu 2010, 10.00 | V dnešním pokračování série o světlech v Maye se podíváme na Raytracing, a to jak v podání Maya Software, tak i MentalRay rendereru, a zaměříme se i na základy Indirect Illumination (nepřímého osvětlení) za použití tohoto rendereru.

 

 

 

Nové výukové DVD - CINEMA 4D – praxe, přesnost a efektivita modelování

11. listopadu 2010, 00.00 | Modelování je základem každé scény a jeho zvládnutí je naprosto klíčové. Znalost příkazů je samozřejmostí, ale samotná znalost nestačí. Je nutná praxe, je nutné perfektní zažití, anticipace postupů, vytvoření správného pracovního toku. O tom je nové DVD. Je o praxi, o přesnosti naší práce, o efektivitě. Je o každém jednom úkonu modelování.

 

 

 

Novinky ve světě Blenderu a v animačním systému verze 2.5

8. listopadu 2010, 00.00 | Po delší odmlce vás, vážení čtenáři, vítám u dalšího článku o nové verzi Blenderu. Pokud se k vám ještě nedostaly žádné zprávy o Sintelu – posledním OpenMovie projektu Blender Foundation, vězte, že je již hotový. Kromě letmého seznámení s tímto projektem se tak dnes zaměříme na relevantní téma – prakticky kompletně přepracovaný animační systém "dvapětky". Spíše než praxi se tak budeme věnovat především teorii.

 

 

 

Pod nohama křupe sníh, zimní krajina v CINEMĚ 4D (1)

4. listopadu 2010, 00.00 | Je mnoho cest, jak můžeme vytvořit virtuální krajiny. K dispozici jsou speciální generátory, pluginy, pomoci si můžeme externími aplikacemi, ale cestou může být i subpolygonální deformace a shadery samotného programu. A to cestou velmi silnou...

 

 

 

Zajímavé informace pro 3D grafiky: to je 3dexport.com

2. listopadu 2010, 00.00 | Hledáte inspiraci, kvalitní tutoriál, 3D model nebo zajímavou texturu pro váš projekt? V tom případě zcela určitě navštivte stránky 3dexport.com, kde je vše v dostatečné kvalitě a navíc hezky pohromadě.

 

 

 

Autodesk Maya 2011: Budiž světlo! (1)

29. října 2010, 10.00 | Vítejte u další minisérie tutoriálů pro Autodesk Maya, ve kterém se budeme zabývat světly a nasvícením scén. V dnešním úvodním díle se podíváme, jaká světla nám nabízí Maya pro použití s integrovaným rendererem (Maya Software), a seznámíme se s jejich rozdíly.

 

 

 

Strana výpisu

... 22 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: