3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (2)

17. února 2011, 00.00 | Máme tu další dílek započatého maličkého seriálu, tentokrát věnovaný konstrukční rovině. Konstrukční rovina je totiž bezesporu velmi zajímavý objekt. A přitom jej opravdu málo uživatelů bude efektivně používat. Možná to je škoda...

 

 

 

Blender 2.49b tutoriál: Luxusní dům

16. února 2011, 10.00 | Dobrý den, vítám vás u nového tutoriálu. Dnes si v Blenderu verze 2.49 vytvoříme vstupní halu luxusního domu. V dalších dílech do ní doplníme různé objekty.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – rendering a vrstvy

10. února 2011, 00.00 | Náš seriál ve své hlavní části spěje do finále; k tomu, abychom umístili krabičky s čajem do reklamy, chybí jediné. Vyrenderovat je a případně upravit. Jak ale vyrenderovat? Co nastavit, co si připravit? Na všechny tyto otázky dá odpověď dnešní seminář a jeho videa.

 

 

 

CINEMA 4D – tipy, triky, ukázky (1)

7. února 2011, 00.00 | Měli jsme ideu, že mimo klasických návodů a recenzí bychom sem tam mohli přijít i s něčím poněkud odlišným. Prezentovat na jednoduchých příkladech různé technologie a případně algoritmy, které se používají denně, ale ne vždy jsou plně doceněné či užívané efektivně. Jednoduše knihovnu triků a návodů pro všední den.

 

 

 

Ozone 5 doplňuje podporu pro další vykreslovací jádra

4. února 2011, 00.00 | e-on Software vydala novou verzi zásuvného modulu pro 3D programy generujícího atmosférické efekty a jejich animace.

 

 

 

EIZO CG303W, na hranici možného

3. února 2011, 10.00 | EIZO je ikonou grafických monitorů a otestovat monitor, který patří mezi to naprosto nejlepší, co vůbec tato značka poskytuje, je svým způsobem výjimečná zkušenost. 30-palcový panel vyniká snad vším, čím může. Je technologickým vrcholem. Co na tyto možnosti reálný uživatel?

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – materiály

27. ledna 2011, 00.00 | Materiály jsou podstatnou součástí jakékoliv vizualizace, skoro by se dalo s jistotou tvrdit, že jednou z nejvýznamnějších. Proto se dnes zaměříme na tvorbu materiálů všech objektů naší scény. A nakonec si vše také vyrenderujeme.

 

 

 

Cartoon animace v Autodesk Maya (5)

24. ledna 2011, 00.00 | V závěrečném dílu našeho seriálu se konečně naplno dostáváme k samotné animaci avizované v titulku – budeme se tedy věnovat především "rozhýbání" aktérů animace.

 

 

 

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D. Digitální postprodukce a VFX.

21. ledna 2011, 10.00 | Klasický animovaný film „Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D“ představuje nejen trpělivé počínání animátorů samotných loutek, ale také náročnou práci postprodukčních studií, která do pořízených záběrů dodají potřebné digitální úpravy. V tomto článku se dočtete, v čem tyto úpravy spočívají a jak se provádějí s pomocí nástrojů společností jako je Adobe, Apple či Autodesk.

 

 

 

3D grafika v reklamě, produkční linie – scéna a osvětlení

20. ledna 2011, 00.00 | Přitažlivost 3D grafiky spočívá v její komplexnosti. Po modelování tedy musí nastoupit další fáze. Většinou se jedná o UV přípravu k texturování, naše scéna je ale natolik jednoduchá, že můžeme rovnou přejít k osvětlení. Využijeme přitom i efekt Okolní prostředí, který byl zařazen do základního balíčku Prime CINEMY 4D R12.

 

 

 

Strana výpisu

... 19 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: