Všechny generátory krajin Vue již přešly na verzi 9 - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Všechny generátory krajin Vue již přešly na verzi 9

24. listopadu 2010, 00.00 | Firma e-on Software dodávající software Vue pro generování realistických 3D krajin a jejich animací právě přešla na novou verzi 9 svých programů. Už počátkem listopadu zahájila prodej profesionálních (a patřičně drahých) programů Vue 9 xStream a Infinite a minulý týden na verze 9 převedla také levnější a méně vybavené členy této programové rodiny. Co vše nové verze přinášejí?

Firma e-on Software dodávající software Vue pro generování realistických 3D krajin a jejich animací právě přešla na novou verzi 9 svých programů. Už počátkem listopadu zahájila prodej profesionálních (a patřičně drahých) programů Vue 9 xStream a Infinite a minulý týden na verze 9 převedla také levnější a méně vybavené členy této programové rodiny. (Minulou středu k tomu e-on vydala tuhle tiskovou zprávu.)

Základní novinky jsou samozřejmě u všech programů Vue 9 stejné (již jsme je popsali při představení Vue 9 xStream a Infinite), ty z nižších tříd toho ovšem umí méně.

Vedle už zmíněných profesionálních řešení Vue 9 Infinite (za 995 USD) a Vue 9 xStream (1495 USD) uvedených před dvěma týdny se nyní ve verzi 9 nabízí též řada programů pro 3D výtvarníky, tvořící střední třídu firemní programové nabídky a řada základních programů pro 3D nadšence.

V kategorii profesionálních řešení se navíc nachází program Ozone 4.0 pro generování obloh a atmosférických efektů, který stojí 295 USD, v ceně jsou již zahrnuty licence pro vykreslování v 3D programech Maya, 3Ds Max, SoftImageXSI, MentalRay, Lightwave a Cinema4D.

Pro ty, kdo se chtějí s Vue 9 vůbec naučit pracovat, bude asi nejlepším řešením Vue 9 Pioneer, který si lze zdarma stáhnout tady (jde o 628 MB, nachází se tam varianty jak pro Windows, tak pro Mac OS X, k jeho používání bude potřeba účet na webu Cornucopia3D, komunitním webu e-on).

Tento program umožňuje vytvářet 3D krajiny s vloženým vodoznakem pro domácí použití. Dá se k němu dokoupit několik dodatečných tématických balíků po 49,95 USD, jež vodoznak z výstupu odstraňují.

Vydání Pioneer SE za 29,95 USD vedle programu Vue 9 Pioneer zahrnuje ještě tištěnou publikaci popisující základy tvorby 3D krajin a Vue 9 Frontier za 99 USD dovoluje modelovat krajiny pro postavy vytvořené v programech Poser či Daz 3D. Mimochodem, i z bezplatného programu Pioneer lze přejít na vyšší verze Vue 9.

V řadě pro 3D výtvarníky se nabízejí programy Vue 9 Esprit (199 USD), Vue 9 Studio (399 USD) a Vue 9 Complete (599 USD), lišící se svým vybavením, Complete zahrnuje všech 12 dodatečných modulů (ty se dají kupovat i samostatně).

Srovnání možností všech těchto programů poskytuje tahle tabulka (najdete tam i přehled všech dostupných dodatečných modulů). Zkušební verze programů Vue 9 pro 3D výtvarníky budou dostupné později.

Pro zmíněné tři programy střední třídy navíc e-on nabízí předplatné, jež zaručí automatický upgrade na verzi 10, až bude dostupná, za polovinu ceny normálního upgradu.

Předplatné se dá pořídit na webu Cornucopia3D, bude to 12 měsíčních plateb ve výši 6 USD (pro Esprit), 9 USD (pro Studio) nebo 12 USD (pro Complete), celkově tak bude cena za upgrade nižší i s celým předplatným (e-on ovšem své peníze dostane předem, což je pro ni přirozeně výhodné).

e-on Software tak nyní již inovovala celou svou nabídku programů pro tvorbu 3D krajin, z níž si zjevně vybere každý, všechny se dodávají jak pro Windows, tak pro Mac OS X. Macovské varianty vyžadují procesory Intel a Mac OS X 10.5 nebo vyšší.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: