MAXON CINEBENCH R15 je k okamžité dispozici + pozvánka na konferenci - Cinema 4D - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Cinema 4D

MAXON CINEBENCH R15 je k okamžité dispozici + pozvánka na konferenci

1. října 2013, 08.33 | Nová generace benchmarku, založená na stávající verzi CINEMY 4D, nabízí přesné výkonností testy nejmodernějších procesorů a grafických karet v podmínkách reálného využití. Společnost MAXON Computer, jedna z vůdčích společností v oblasti vývoje 3D aplikací pro motion grafiku, vizuální efekty, 3D painting, animace a rendering ohlašuje, že je bezprostředně k dispozici nová verze aplikace CINEBENCH R15.

 

CINEBENCH R15 je multiplatformní testovací systém měřící výkon hardware a je de facto standardním benchmarkovým systémem pro přední společnosti a oborové magazíny provádějící hardwarové výkonnostní testy založené na reálném praktickém užití. S novou verzí R15 mohou být testované systémy až s 256 vlákny. CINEBENCH  je k dispozici pro platformu Windows, tak platformu OS X a je používán takřka všemi výrobci hardware a oborovými magazíny pro porovnávání výkonnosti CPU a grafických karet.

 

CINEBENCH je založen na mnoha cenami ověnčeném 3D programu společnosti MAXON – CINEMĚ 4D, která je používána v produkčních studiích celého světa pro tvorbu 3D efektů takových hitů, jakými jsou Iron Man 3, Oblivion, Life of Pi či Prometheus. Na rozdíl od ostatních benchmarků, které provádějí pouze abstraktní testy nebo vyhodnocují naprosto specifické funkce, je CINEBENCHem výkonnost systému měřena v aktuálním produkčních procesech CINEMY 4D. Test sestává ze dvou modulů, které vyhodnocují jak CPU – procesor, tak výkon grafické karty, a to samostatně.  

 

MAXON CINEBENCH R15 CPU

 

Výkonnostní test procesoru (CPU)

 

Procedury testu CINEBENCH obsahují komplexní test výkonu procesoru založený na výpočtu fotorealistické 3D scény. Tato scéna obsahuje přibližně 280 000 polygonů a používá množství různých algoritmů, přičemž využívá všechna jádra procesoru. Výsledek je zobrazen v bodech. 

 

MAXON CINEBENCH R15 OpenGL

 

Výkonnostní test grafické karty (OpenGL)

 

Tento test využívá komplexní 3D scénu automobilové honičky pro vyhodnocení výpočetního výkonu grafické karty v OpenGL. Tato scéna obsahuje množství geometrie (přibližně 1 000 000 polygonů), textur ve vysokém rozlišení a množství různých efektů. Výsledek je zobrazen ve snímcích za sekundu (fps).

 

Systémové požadavky

 

CPU benchmark vyžaduje minimálně 1 GB RAM a podporuje všechny procesory s minimální frekvencí 1 GHz. Více v seznamu na webu Maxon.net

 

OpenGL test podporuje grafické karty s minimálně 512 MB RAM a s podporou OpenGL 2.1. CINEBENCH nezávisle zjišťuje, zda jsou všechny potřebné funkce pro správné zobrazení scény grafickou kartou podporované či ne. 

 

Další technické informace jsou k dispozici na technické stránce produktu CINEBENCH.

 

CINEBENCH byl kompletně přepracován pro využití všech výhod, které poskytuje moderní hardware. Z tohoto důvodu nemohou být výsledky testů CINEBENCH R15 porovnávány se staršími verzemi benchmarku! Algoritmus použitý pro výpočet výsledků byl od základu přepracován a nyní poskytované výsledky jsou prezentovány v odlišném a hlavně přesnějším i jasněji pochopitelném rozsahu. 

 

CINEBENCH je k dispozici ihned zdarma ke stažení na webové stránce Maxon.net.

 

Poznámka překladatele:

CINEBENCH R15 je nadále, stejně jako CINEMA 4D R15, 64bitovou aplikací!


Pavel Zoch, Ph.D.

 

DigitalMedia Conference 2013 

Dne 31.10. 2013 se od 9 hodin v Multikině Premiere Cinemas v OC Hostivař koná konference zaměřená na oblasti 3D grafiky a VFX/kompozici. Hosty jsou Matthias Zabiegly ze studia AixSponza, které zpracovává množství 3D animací pro RedBull a německé televizní stanice, Markus Bledowski ze společnosti Adobe (Adobe Premiere, AfterEffects) a Glen Frey z Maxonu (CINEMA 4D). Vstup je zdarma, z důvodu omezené kapacity sálu je nutná registrace na webu DigitalMedia.cz/Conference2013, kde jsou i další informace.

 

 

 

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Software  » Cinema 4D  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: