Cinema 4D - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Cinema 4D

CINEMA 4D R17, nová verze obecně a nástroje křivek podrobně

7. září 2015, 15.02 | Maxon ohlásil, jako každý rok na akci Siggraph, novou verzi své vlajkové lodi. A jako každý rok se ihned vynořilo množství dotazů, hodnocení a občas i fám, které se touto verzí zaobírají.

 

 

 

Blackmagic Fusion, zelené pozadí

26. května 2015, 15.55 | A je tady ono slíbené čistě „filmové téma“ žádná 3D data, jen trocha triku a natáčení na zelené, případně modré pozadí. Fusion tyto situace řeší s bravurou a to nejenom jedním nástrojem. Připravil si pro vás nástroje dva. Oba dva velmi silné, oba dva robustní.

 

 

 

Blackmagicdesign Fusion (2)

14. května 2015, 10.40 | Blackmagicdesign Fusion (2), základy klíčování, uzel Chroma Keyer Když se řekne program, je základní otázkou jak jej používat. Když se řekne kompozitor, je klíčování druhou otázkou v pořadí. Klíčování je tedy tématem dnešního návodu. A jelikož toho Fusion ke klíčování nabízí podstatně více, musíme si to rozdělit na díly. Dnešním dílem se na okamžik dotkneme zpravování 3D grafiky, protože budeme hovořit o systému/uzlu, který se hodí na klíčování tzv. material_ID a nebo object_ID pasů.

 

 

 

Blackmagicdesign Fusion, pokročilý nodový kompozitor zdarma

28. dubna 2015, 11.47 | Před několika mála měsíci se dalo tvrdit, že základním VFX editorem jsou After Effects a pak, pokud chcete více, jen velmi drahé aplikace. To se ale změnilo. Radikálně. Opravdu velká „kladiva“ jako Fusion a Nuke přišla s verzemi zdarma. Ten první i pro komerční užití, druhý jako personal licence pro nekomerci. A kartami ještě hýbe Natron. Důvod proč se na toto téma podívat opravdu podrobně.

 

 

 

Virová sezóna, komplexní parametrická animace

2. dubna 2015, 21.46 | A je zase čas virů. Totální napadení pohybujících se podivuhodně strukturovaných objektů napdajících organismus zevnitř. Pěkné téma na animaci, co říkáte. A to animaci velmi efektní a co více, zpracovatelnou bez klíčových snímků. Téma reklamně jako střižené. V CINEMĚ 4D (broadcast/studio) si dané téma za pár minut zpracujeme...

 

 

 

CINEMA 4D a animované fraktály pro pozadí v After Effects

5. února 2015, 08.49 | Jsou situace, kdy je mnohem snazší něco vyrobit ve 3D, jakkoliv se jedná o 2D efekt. Podobnou situaci jsem zažil před několika dny, kdy mne oslovil kolega s dotazem, jak takový efekt vytvořit. A zda by to dokázala vytvořit CINEMA 4D. Dokázala, zcela jistě!

 

 

 

CINEMA 4D R16 – nanášení (nebezpečných) instancí

7. ledna 2015, 10.47 | Byli jste na loňské konferenci Digital Media 2014 v pražské Hostivaři? Ať již ano nebo ne, Glenn Frey z Maxon zde předváděl mnoho nových funkcí CINEMY 4D R16 a mezi jinými i Polypen. Tedy polygonové pero. A použil jej velmi netradičně, jako nástroj, kterým lze malovat instance na povrchu. Pokud nevíte jak to dělal, tak se to dnes dozvíte. A nejenom to. Ukážeme si i další techniku, která může být užitečná.

 

 

 

CINEMA 4D R16 – nanášení (nebezpečných) instancí

2. ledna 2015, 20.35 | Byli jste na loňské konferenci Digital Media 2014 v pražské Hostivaři? Ať již ano nebo ne, Glenn Frey z Maxon zde předváděl mnoho nových funkcí CINEMY 4D R16 a mezi jinými i Polypen. Tedy polygonové pero.

 

 

 

CINEMA 4D R16 Sculpting

22. října 2014, 13.57 | V popisu R 16 nám vznikla poněkud mezera, dnes se k popisu jednotlivých nových techbnologií vracíme. A to tématem opravdu zásadním. Sculptingem, ale v podstatě nejenom jím, protože novinky z této oblasti lze uplatnit i jinde, zejména v klasickém modelování.

 

 

 

OpenCL rising

28. září 2014, 10.39 | A vypůjčím si název od oblíbeného filmu, jen jej upravím. Poslední dobou se ohlašují nové a nové implementace renderovacích enginů na OpenCL, tedy předkládám odkazy na čtyři poslední. Arnold, Indigo, Thea Presto a pozor, Octane. Vlastně nikoliv Octane, ale Brigade. Více v odkazech.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: