Virová sezóna se blíží! Komplexní videotutoriál pro CINEMU 4D - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Virová sezóna se blíží! Komplexní videotutoriál pro CINEMU 4D

1. dubna 2010, 00.00 | Jarní a podzimní období, plné vlhčích dní a nestálého počasí je tradičně obdobím virových epidemií. A nebylo by asi od věci poznat svého nepřítele. Či si, když jsme v tom, nějakého vyrobit. V tomto případě si vyrobíme pohledný virus pomocí CINEMY 4D a v několika málo minutách jej přivedeme až k finální vizualizaci.

Epidemie poprvé?

Poprvé určitě ne. Tvorba nějakého toho viru je velmi populární a velmi často se s nimi (viry) setkáváme v různých začátečnických pokusech. Proč ale ne. Jedná se o poměrně zajímavé (vizuálně) objekty, jejichž tvorba v sobě slučuje poměrně slušné množství zajímavých postupů. A také úskalí....

Základním úskalím takové tvorby může být efektivita. Výsledku se lze dobrat mnoha způsoby a je otázkou, který z nich může být nejvýhodnější. Jednoduše řečeno asi ten nejrychlejší a nejefektivnější, za dosažení dobrého výsledku. Domnívám se, že takový postup je závislý na jednom. Na anticipaci potřebných kroků a na základě dobrého navržení postupu.

Stručný popis postupu

Připravil jsem tedy pro Vás demonstraci takového postupu. Vše je navržené na základě dobře zvoleného primitiva a také využití zachovaného výběru. Ten nás bude provázet po celou tvorbu a pomůže nám jak v oblasti modelování, tak v oblasti tvorby povrchů. Co si již nyní můžeme slíbit je, že ani jednou nebudeme muset nic z modelu vybírat ručně a vše půjde víceméně automaticky. Jen musíme znát možnosti konverzí výběrů a jednotlivých „pomocných operací“.

V uvedeném návodu tak využijeme primitivum koule, s vhodně zadaným výchozím typem – segmentací. Tuto kouli převedeme, vytvoříme vnitřní vytažení, na jehož základu budeme tvořit panožky viru a ostatní příkazy, které provedeme, budou jen závislé na této přípravě. Vše půjde automaticky, jakoby samo. Bez nějaké námahy, zbytečného zdržování s výběry a to až do nastavení materiálů a jednoduchého osvětlení scény.

S čím se ještě potkáme? S deformátory a jejich užitím při modelování a také shadery Lumas a Fresnel, které využijeme při texturování. A také možnosti, jak využití vertexovou mapu pro simulaci SSS efektu na panožkách. Vše v kostce a o něco delší stopáži než deset minut.

Kde?

Návod ke stažení zdarma naleznete na serveru www.c4dexchange.com. Pro stažení je nutné se registrovat (zdarma) a také je zapotřebí Camtasia codec. Ten najdete na www.techsmith.com.

A to je vše. Doufám, že Vás návod potěší a odkryje alespoň část znalostí, které Vám prozatím chyběly.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: