MAXON ohlašuje vydání CINEMY 4D R12, nové verze svého populárního 3D grafického a animačního software - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

MAXON ohlašuje vydání CINEMY 4D R12, nové verze svého populárního 3D grafického a animačního software

1. září 2010, 00.00 | Nová verze přináší vylepšený rendering, novou Dynamiku, nástroje pro animace postav a skriptování. Zároveň byla zpřehledněna nabídka různých variant produktu.

Friedrichsdorf, Německo, 1. září, 2010 -  Společnost MAXON Computer, přední dodavatel software v oblasti profesionální 3D grafiky a animací dnes ohlásila a zároveň ihned uvedla do prodeje CINEMU 4D Release 12. Přes dvacet let zkušeností s intenzivním vývojem 3D grafických aplikací se projevilo v celé řadě novinek a vylepšení v oblasti renderingu, dynamických animací, deformátorů či nástrojů pro animace postav, s jejichž pomocí mohou 3D grafici vytvářet špičkové výtvory v oblasti digitálního umění a animací.

"Vydání této verze představuje důležitý milník v historii firmy MAXON a je svědectvím našich více než dvacetiletých zkušeností s programováním 3D grafického software," poznamenal Harald Schneider, výkoný ředitel a spoluzakladatel společnosti MAXON Computer. "Tým našich vývojářů udělal maximum, aby do programu implementoval požadované funkce, ale samozřejmě s důrazem na jejich snadné použití, stabilitu a robustnost. Kreativní lidé z různých oborů tak do rukou dostávají jedinečný nástroj, který jim umožní produkovat vysoce kvalitní výstupy i v podmínkách extrémně krátkých dodacích lhůt.

Klíčové novinky v programu CINEMA 4D Release 12

Některé funkce jsou dostupné pouze ve vybraných edicích CINEMY 4D. Pro podrobnější informace prosím navštivte stránky maxon.net.

 • Nová Dynamika: CINEMA 4D obsahuje robustní jádro pro výpočty dynamických animací tuhých těles, založené na ověřeném systému Bullet. Objekty lze spojovat pomocí čepů, pružin a komplexních kloubů. A jednoduchým kliknutím myši je lze transformovat na měkká tělesa. 

 • Lineární workflow a barevné profily: Použití lineárního workflow je teď otázkou zaškrtnutí příslušného políčka. Tato funkce umožňuje přesnější výpočet barev a světel, což se projeví ve vyšší kvalitě vizualizací. Integrace barevných profilů do celé aplikace umožňuje dosažení přesných barevných výstupů. 

 • IES světla: Přesná fotometrická světla, jejichž charakteristiky lze získat přímo od výrobců svítidel, značně usnadňují práci při nastavování osvětlení scén. Jejich intenzitu lze navíc zadávat přímo v lumenech nebo kandelách.

 • Fyzikální jednotky: CINEMA 4D nyní podporuje reálné fyzikální míry, takže všechny rozměry a výpočty odpovídají přesně zadávaným hodnotám. Implementována je i automatická konverze různých jednotek a jejich ukládání do každého souboru.
   
 • Dávkový rendering: Správce dávkového renderingu byl zcela přepracován a nyní obsahuje podrobný seznam úloh včetně různých nastavení a také funkci logování.

 • Prohlížeč obrázků: Velmi populární Prohlížeč obrázků nově podporuje celoobrazovkový režim přehrávání, zobrazení histogramu a navigátor. 

 • Nové nástroje pro animaci postav: Systém inverzní kinematiky disponuje novými dynamickými nastaveními. A balík CINEMA 4D Studio byl rozšířen o systém mixování póz a morphing. 

 • Nové deformátory: V základní nabídce programu přibyly deformátory, dovolující deformace s využitím nízkopolygonálních objektů nebo prostřednictvím pohledu z kamery.

 • Python: Plná integrace oblíbeného skriptovacího jazyka Python dává uživatelům do rukou neuvěřitelně robustní, ale zároveň snadno použitelný prostředek pro automatizaci nejrůznějších činností nebo tvorbu vlastních funkcí a nástrojů. 

 • Ostatní: Mezi další novinky patří například podpora zobrazení v režimu OpenGL 3, dvojnásobná přesnost při výpočtech v plovoucí desetinné čárce, duální transformace, parametrické křivky L-spline a nové shadery pro architekty. 

 

Nová řada produktů MAXON

S uvedením CINEMY 4D R12 dochází také k celkové reorganizaci produktové nabídky, kdy budou nabízeny celkem čtyři edice programu, uzpůsobené potřebám jednotlivých skupin zákazníků.

CINEMA 4D Prime

Profesionální 3D grafika začíná zde. Tento základní 3D grafický balík zahrnuje  standardní nástroje pro 3D modelování, vizualizace a animace. Verze 12 obsahuje kromě řady již výše zmíněných novinek také efekt Ambient Occlusion pro vylepšené vizualizace a mnoho různých deformátorů, které bývaly dříve součástí modulů MoGraph a MOCCA.  Podrobnější informace o produktu

CINEMA 4D Broadcast

3D Motion Graphics Powerhouse. Navazuje na základní verzi Prime a přidává nástroje pro tvorbu pohyblivé 3D grafiky v oblasti televizního vysílání. Release 12 obsahuje nástroje dodávané dříve v rámci modulu MoGraph, podporu pro výpočet globálního osvětlení scény (GI) a rozsáhlou knihovnu objektů a materiálů pro oblast TV grafiky. K dipozici je také NET Render, umožňující rozložení výpočtů animací na další 3 počítače v síti. Podrobnější informace o produktu

CINEMA 4D Visualize

Profesionální řešení pro architekty a designéry. Tato edice je určena všem uživatelům, kteří vyžadují fotorealistické výstupy. CINEMA 4D Visualize includes všechny funkce z dříve nabízených verzí Architecture a Engineering Edition (s moduly Advanced Render, Sketch and Toon a NET Render 3 modules plus obsáhlé knihovmy meteriálů a objektů).  Podrobnější informace o produktu

CINEMA 4D Studio

High End 3D. Nejobsáhlejší edice CINEMY 4D. Obsahuje všechny nástroje, funkce a knihovny, dostupné v ostatních edicích programu a to včetně rozsáhlých knihoven. Navíc přidává nástroje pro pokročilé animace postav (MOCCA), tvorbu a animace vlasů a chlupů (HAIR), inteligentní částice (Thinking Particles) a neomezený šíťový rendering (NET Render). Podrobnější informace o produktu

BodyPaint 3D Release 12:

3D kreslení a texturování. Sesterská aplikace CINEMY 4D Prime, určená zejména pro majitele dalších 3D aplikací jako řešení pro přípravu textur a matte painting. Obsahuje navíc Cineman pro přímý rendering prostřednictvím Renderman kompatibilních rendererů a to přímo v editoru. K dispozici jsou aktualizované doplňky pro komunikaci s programy 3ds max, Maya, Softimage a Lightwave 3D. Podrobnější informace o produktu

Srovnávací tabulka produktů je k dispozici na stránkách firmy MAXON.  MAXON již nebude dále nabízet k prodeji samostatné moduly.

Systémové požadavky 

Windows XP, Vista nebo Windows 7 running, procesor Intel nebo AMD s podporou instrukcí SSE2-Support; Mac OS X 10.5.8 nebo novější, procesor Intel; 1024 MB RAM, DVD ROM. Standardní instalace z DVD může zabrat až 2.5 GB místa na disku.

Ceny, dostupnost a možnosti upgrade

CINEMA 4D Release 12 a BodyPaint 3D Release 12 jsou okamžitě k dispozici u autorizovaných distributorů a prodejců  firmy MAXON. Informace o cenách a možnostech upgrade jsou na stránkách www.maxon.net.

O společnosti MAXON

Firma MAXON Computer GmBH patří mezi největší světové výrobce software pro 3D modelování, kreslení, vizualizace a animace. Její programy byly oceněny mnoha odbornými časopisy a používá je široké spektrum zákazníků včetně architektů, vývojářů multimediálních aplikací, profesionálů v oblasti TV a speciálních filmových efektů až po průmyslové designéry. Programy firmy MAXON byly použity například při tvorbě filmů Lovecká sezóna (Open Season), Monster House, Král Artuš, Van Helsing, Spiderman 2, Hvězdné války 2 - klony útočí, Spiderman 2 a dalších a také pro výrobu znělek Columbia-TriStar Film, Comedy Central, Monday Night Football, Discovery Channel Canada, The Emmys on CBS, TiVO, NBC, DirecTV, CBS NFL, Mad TV, Smart House, J.A.G., Fox Kids, The Fremont Street Experience a mnoha dalších. MAXON Computer sídlí v Německu a má pobočky v USA (Newbury Park), Velké Británii (Bedford) a Japonsku (Tokio).

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: