Anomalia organizuje podzimní setkání 3D animátorů: prezentujte své 3D portfolio - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Anomalia organizuje podzimní setkání 3D animátorů: prezentujte své 3D portfolio

30. září 2009, 00.00 | Na přelomu října a listopadu se v Praze díky iniciativě Anomalia uskuteční dvě zajímavé akce věnované tvorbě 3D animací. Ve dnech 29. 10.-2. 11. to bude třídenní kreativní workshop „Storytelling“ s režisérem Isaacem Kerlowem (10 let působení ve Walt Disney Studios), na něj pak naváže 3. 11. konference „Making of 3D Animation Projects“, série projekcí krátkých 3D filmů a reklamních spotů s moderovanou diskuzí za účasti tvůrců evropských animovaných 3D projektů. Zájemci mohou na konferenci prezentovat své 3D portfolio. Více viz tento článek.

Vzdělávací platforma Anomalia, usilující o rozvoj 3D animačního průmyslu ve střední Evropě, chystá na přelom října a listopadu dvě zajímavé vzdělávací akce, mající šanci zaujmout všechny ty, kdo se věnují tvorbě 3D filmů. Svým zaměřením takto dané akce navazují na loňské workshopy „Bohemian 3D Animation“.

anomalia1f.jpg

Storytelling

První z těchto akcí bude třídenní workshop „Storytelling“, jenž proběhne ve dnech 29. 10., 30. 10. a 2. 11. v konferenčním centru Ipsos Tambor (Národní 6, Praha 1) pod kreativním vedením režiséra Isaaca Kerlowa z USA. Kerlow je emeritním profesorem „Pratt Institute New York“ a zakladatelem „Department of Computer Graphics and Interactive Media“. Řadu let působil v The Walt Disney Studios, kde vedl tým digitálních umělců a animátorů zodpovědných za vývoj a produkci her pro CD-ROM, konzole a on-line aplikace. Je autorem mnoha knih, včetně „The Art of 3D Computer Animation and Imaging“ (1996) a „Advanced Technology in Design & Visual Art“ (1998).

anomalia2f.jpg

Workshop bude v ryze praktickém duchu, počet jeho účastníků je omezen na 10. Zúčastnit se jej mohou zájemci z řad režisérů, scénaristů či art direktorů, a to jak profesionálové, tak studenti. Nápady v podobě synopsí příběhů a rozpracovaných claimů budou zpracovány pod kreativním vedením I. Kerlowa. Důraz bude kladen na důležitost příběhu, jeho smysluplnost a hodnotu pro diváky: mimo jiné se v rámci workshopu účastníci doví, jaký je rozdíl mezi klasickým příběhem a klišé, jak budovat strukturu příběhu a co je nezbytné pro kvalitní vyprávění.

Veškeré poznatky se budou ihned aplikovat při zpracování námětů účastníků workshopu. Nápady, které se zrodí během prvních dvou dnů budou moci účastníci sami dále promýšlet v průběhu následujícího víkendu. Důraz bude kladen na náměty a projekty, které je případně možno produkčně realizovat jak v oblasti reklamy a PR, tak sféře tvorby televizních seriálů či krátkých filmů.

Na workshop se lze registrovat prostřednictvím odpovídající sekce serveru Anomalia.eu. Účastnický poplatek činí 550 euro (zde a dále uvádíme cenu bez DPH) pro profesionály, 180 euro pro studenty z vysokých škol a 130 euro pro ty studenty, kteří před akcí budou moci demonstrovat silnou motivaci a výrazný talent v dané oblasti.

anomalia3f.jpg

Making of 3D Animation Projects

Na workshop naváže v úterý 3. 11. jednodenní kolokvium tvůrců evropských 3D animovaných projektů „Making of 3D Animation Projects“. Setkání se uskuteční v prostorách Café Louvre (Národní 22, Praha 1), předpokládá se účast 50-70 profesionálů z oblasti audiovizuálního a reklamního průmyslu. Akci bude moderovat I. Kerlow.

Obsahem tohoto setkání bude hlubší pohled do zákulisí produkce a realizace 3D projektů. Účastníci shlédnou úspěšné krátké 3D filmy a reklamní spoty z Česka, Francie, Dánska a Polska. Dále budou prezentovány případové studie související s prezentací projektů daného typu, nebude chybět ani prostor pro diskuzi. Kromě jiného bude věnována pozornost tématům jako jsou financování animovaného díla, problematika autorských práv, projektové řízení tvorby, technologie výroby a řešení technických překážek či možnosti uplatnění 2D a 3D animace v propagaci, reklamě a filmu.

V rámci konference budou moci 3D tvůrci z ČR prezentovat své portfolio. V případě zájmu lze zaslat svůj reel na e-mailovou adresu spam_email('.eu', '@', 'anomalia', 'info');. Prvních 15 zájemců takto získá zlevněný vstup na konferenci, přičemž plná cena činí 25 euro. Další podrobnosti a přihlášku na akci lze dohledat na serveru Anomalia.eu.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: