Nová úroveň kvality: Společnost Sony udává nový směr vývoje televizorů - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Nová úroveň kvality: Společnost Sony udává nový směr vývoje televizorů

Sony BRAVIA™ 4K Ultra HD

11. března 2014, 21.50 | Nová řada LED televizorů Sony BRAVIA™ 4K Ultra HD a Full HD debutuje v přelomovém klínovém designu - „Wedge“

- Rozšíření nabídky televizoru s rozlišením 4K
- Brilantní kvalita obrazu díky technologii X-tended Dynamic Range™ PRO
- Unikátní konstrukce „Wedge“ přináší více prostoru pro reproduktory a bohatší zvuk, nižší těžiště zaručuje větší stabilitu a zároveň zkracuje hloubku TV
- Funkce One-Flick Entertainment umožňuje snadné prohlížení televizních stanic, internetových aplikací a streamování videa

Nová řada televizorů Sony BRAVIA nabízí ohromující obraz a špičkový zvuk doplněný průlomovým designem. Nabídka televizorů s rozlišením 4K se rozšířila na 3 řady se 7 modely a rodina televizorů s rozlišením Full HD nabízí 6 řad s celkovým počtem 14 modelů. Tyto novinky se dostanou do prodeje na jaře roku 2014.

 

Detaily nabitý obraz s vysokým kontrastem

Nové televizory BRAVIA staví hlavně na kvalitě obrazu. Nezáleží na tom, zda budete sledovat obraz v rozlišení Full HD nebo jemné detaily v rozlišení 4K Ultra HD, každá scéna vás vtáhne rovnou do děje a všechny emoce zažijete na vlastní kůži.

 

Díky nové technologii X-tended Dynamic RangeTM je obraz jasnější a působivější než kdykoliv předtím. Zvýšený kontrast zaručuje jiskřivé světlé barvy a hluboké černé odstíny. Vlajkový model s označením BRAVIA X95 přináší tu nejlepší kvalitu obrazu - je vybaven technologií X-tended Dynamic Range PRO, která zajišťuje hlubší černé odstíny a detailnější gradaci barev. Tato technologie nezvyšuje spotřebu energie, protože precizně řídí podsvětlení v tmavých oblastech obrazu a v případě potřeby dokáže do světlých oblastí obrazu aplikovat až trojnásobek běžné hodnoty energie. Technologie X-tended Dynamic Range PRO pracuje s unikátním algoritmem, který jí umožňuje dosahovat této efektivity a zároveň zobrazovat tmavší oblasti obrazu mnohem tmavěji a jasnější části mnohem jasněji. Vy si tak můžete vychutnat mnohem širší dynamický rozsah jasu. Minimalizací úniku světla a řízením úrovní podsvětlení ve všech částech obrazu dokáže technologie X-tended Dynamic Range PRO zobrazovat detaily i v extrémně tmavé nebo jasné scéně.

 

Pokud rádi sledujete sportovní přenosy, určitě oceníte standard 4K/60p, který je pro tyto situace ideální - nové televizory s rozlišením 4K od společnosti Sony toto dokážou i proto, že podporují nejnovější standard HDMI 2.0. Jsou kompatibilní i s rozhraním MHL 3.0, které umožňuje výstup rozlišení 4K ze smartphonů a tabletů. Třešničkou na dortu je nový dekodér podporující kodek HEVC, který zaručuje přehrávání obsahu vysílaného internetovými službami, jako je např. Netflix, ve formátu 4K/60p.

 

Všechny modely s rozlišením 4K přepočítávají bez problémů veškerý obsah a zobrazují jej díky výkonnému obrazovému procesoru 4K X-RealityTM PRO. Speciální databáze vzorů v rozlišení 4K od Sony zaručí živé textury, dramatické barvy a jedinečný kontrast - vůbec přitom nezáleží, zda sledujete obraz v rozlišení 4K nebo HD.

 

Unikátní technologií společnosti Sony je známá pod označením TRILUMINOSTM, která dokonale rozjasní každou scénu bohatými a živými odstíny červené a zelené barvy. Vše vypadá tak reálně: obloha a moře, svěží louka, tváře lidí a mnoho dalšího. I prohlížení fotografií a sledování videí, pořízených nejnovějšími fotoaparáty a videokamerami značky Sony, které podporují technologii TRILUMINOSTM Color, bude dokonalá pastva pro oči.

 

Inovativní konstrukce s označením „Wedge = klín"

Nový vítr do vašeho obývacího pokoje zavane s působivým tvarem nových televizorů, který je označován jako „Wedge = klín". Tento tvar je navržen pro větší stabilitu obrazovek se stále větší úhlopříčkou. Snížení těžiště televizoru má za následek menší podstavec, než na jaký jste zvyklí u běžných televizorů. Znamená to, že televizor můžete pohodlně umístit u stěny nebo na úzký stolek, aniž byste potřebovali velký a neforemný podstavec. Nová konstrukce také přináší více prostoru pro reproduktory a bohatší zvuk

 

Vybrané modely jsou vybaveny novým zdvojením konektorů, což zlepšuje rozmístění a uložení kabelů, takže obývací pokoj vůbec neutrpí na kráse. Ať už připojíte herní konzoli nebo přehrávač disků Blu-ray, všechny propojovací kabely zůstanou pěkně vzadu a nebudou kazit celkový dojem.

 

Působivější a čistší zvuk nových televizorů BRAVIA

Model BRAVIA X9 se vyznačuje senzačním zvukem, který je charakteristický pro přední reproduktory Magnetic Fluid Speakers. Tyto reproduktory, reprodukující bezkonkurenčně čistý a širokopásmový zvuk, najdete jedině v portfoliu společnosti Sony. Jejich konstrukce nepoužívá klasické tlumení, ale využívá nová skleněná vlákna vyztužená slídou, což výrazně snižuje zkreslení reprodukovaného zvuku. Rozdílu si okamžitě všimnete především u dokonale artikulovaných středních a vysokých tónů, bez ohledu na to, zda budete poslouchat samotný hlas interpreta, sólové nástroje nebo dynamický rock.

 

Modely nových televizorů se štíhlým profilem typu „Wedge = klín" poskytují dostatek vnitřního prostoru pro nový 2pásmový „Long Duct Speaker" (reproduktor s dlouhým zvukovodem). Tento speciální tvar zvyšuje objem skříňky reproduktoru, který díky tomu reprodukuje působivější basy a zajišťuje menší zkreslení zvuku.

 

Letošní modelová řada televizorů BRAVIA disponuje i technologií „ClearAudio+". Tato zvuková technologie v sobě spojuje různé unikátní technologie digitálního zpracování zvuku společnosti Sony, které spolupracují na vytvoření vysoce kvalitního zvuku. Tato technologie zajišťuje maximální zážitek díky reprodukci čistých vokálů a širokému rozsahu zvuku s autentickou čistotou.

 

Zážitek ze sledování obrazu na velké obrazovce v pohodlí vašeho domova, umocněný bohatými a působivými basovými zvuky, podporuje i volitelný bezdrátový subwoofer s označením SWF-BR100. Jednoduše se nastavuje a nepotřebuje žádné kabely - bezdrátový vysílač stačí jednoduše zapojit do televizoru a subwoofer se automaticky připojí a nastaví mezní kmitočet a fázi.

 

Aby byl zvuk z vašeho televizoru ještě působivější, doporučuje společnost Sony používat zvukové zařízení HT-CT770 Sound Bar, které je stylové a je určeno pro dokonalou reprodukci dialogů. Nebo pod televizor umístěte zařízení HT-XT1 TV Base Speaker - jeho štíhlý, ale výkonný basový reproduktor dokonale podpoří explozivní akce na obrazovce a jeho nádherný skleněný design se postará o vylepšení interiéru. Pokud si chcete vychutnat kompletní zážitek z prostorového zvuku ve formátu 5.1ch, sáhněte po systému domácího kina BDV-N9200W, který oživuje filmy a hudbu z disků Blu-ray DiscTM, přehrává zvuk ve vysokém rozlišení a je vybaven pěti reproduktory typu Magnetic Fluid Speakers. Systém využívá unikátní technologie společnosti Sony určené ke zpracování digitálního signálu prostorového zvuku, které zajistí, že se budete cítit jako v koncertním sále nebo v kině.

 

Ovládání pod palcem

Skvělý obraz a zvuk skvěle doplňuje jedinečný zážitek z inovovaného ovládání. Nové, intuitivní rozhraní  One Flick Entertainment usnadňuje prohlížení TV programů, fotografií nebo internetových videí. Uvítací domovská obrazovka zobrazuje pod právě sledovaným programem pěkně uspořádané piktogramy kategorií, které vám pomohou najít přesně to, co v dané chvíli potřebujete. Prohlížejte a vybírejte z nejsledovanějších televizních stanic, nejsledovanějších internetových videí, prohlížejte si alba fotografií sdílených vašimi přáteli nebo vámi nahrané programy na externí HDD. Vše je pěkně uspořádáno do přehledných panelů. Je to tak rychlé a uspokojující, jako byste listovali ve stylovém magazínu.

 

Funkce rychlého zapnutí televizoru vám umožní okamžitě sledovat obsah dle vašeho přání a to bez zdlouhavého nastavování. Televizor se zapne za méně než 2 sekundy a aplikace, jako např. YouTube, se spouštějí přímo z domovské stránky ještě rychleji než dříve. S televizorem BRAVIA najdete požadovaný obsah téměř okamžitě.

 

Ovládání vašeho televizoru nikdy nebylo intuitivnější. Pomocí nového dálkového ovládání s označením One-Flick Remote a dotykového ovládání si budete pohodlně prohlížet a vybírat obsah na obrazovce. Dokonce nemusíte dálkovým ovládáním ani mířit na televizor. Technologie NFC zajistí bezdrátové spojení ovládání i s dalšími zařízeními. Funkce sdílení obrazu jedinými stisknutím okamžitě zobrazí obraz z vašeho smartphonu na obrazovce vašeho televizoru, takže si zobrazovaný obsah užijí všichni v místnosti.

 

Zcela nová funkce Social Viewing přináší na televizní obrazovku interaktivní zážitek, který znáte ze sociálních sítí. Přímo na obrazovce můžete sledovat komentáře ostatních lidí k právě sledovanému televiznímu programu. Pomocí vestavěné videokamery a mikrofonu můžete komunikovat s přáteli a rodinou prostřednictvím programu Skype a zároveň sledovat televizní program. Kvalita videohovorů zůstane vysoká i při slabém osvětlení a unikátní technologie potlačení ozvěny od společnosti Sony zajistí bezproblémovou komunikaci pro všechny zúčastněné strany.

 

Režim Live Football vás v den důležitého zápasu přesune přímo na stadion - optimalizuje obraz a zvuk tak, abyste měli autentický zážitek ze sledování oblíbených sportovních akcí - v pozadí bude burácet publikum a v popředí uslyšíte každičký zvuk sportovního zápolení. Nový design rozhraní v sobě spojuje i novinky a výběr toho nejlepšího od organizace FIFA. Pokud se chcete soustředit na napjatý moment a nechcete být ničím rušeni, stačí jediný dotek a hlas komentátora bude potlačen.

 

Fotografie z dovolené si prohlédnete jako prezentaci a v pozadí vám bude znít vámi vybraná hudba - dokonalé prostředí pro oživení vzpomínek při posezení s rodinou či přáteli. Použít můžete i smartphone, tablet nebo PC a nahraný obsah si můžete zrcadlit na velké obrazovce svého televizoru.

 

Dokonce můžete získat přístup do komunity „500px", kde si na obrazovce vychutnáte vysoce kvalitní fotografie v rozlišení 4K z celého světa.

 

Nová řada LCD televizorů BRAVIA s rozlišením 4K Ultra HD a Full HD od společnosti Sony se v Evropě začne prodávat na jaře roku 2014.

 


Dynamický rozsah jasu není svítivost. Je to komplexní index reprodukce jasu, gradace barev a úrovně černé.

*2 Služba Netflix plánuje nabízet tituly v rozlišení 4K UltraHD ve všech zemích své působnosti. Momentálně je služba Netflix dostupná ve všech částech Ameriky, Velké Británii, Irsku, Norsku, Dánsku, Švédsku, Finsku a Nizozemsku. Více informací o službě Netflix naleznete na adrese: https://signup.netflix.com/MediaCenter

Mimo model BRAVIA R4      

Když je aktivováno automatické zapínání Auto Start

Smartphone musí být kompatibilní s funkcí zrcadlení jedním dotykem

Více o komunitě 500px se dozvíte na stránce: http://500px.com/about

 

 

 

Sony BRAVIA™ 4K Ultra HD

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: