Maxon Computer ohlašuje Cinemu 4D XL 6.1 - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Maxon Computer ohlašuje Cinemu 4D XL 6.1

1. srpna 2000, 00.00 | Aktualizovaná verze přináší novou modulární architekturu a další vylepšení.

Německá firma Maxon Computer ohlásila na veletrhu Siggraph 2000 uvedení nové verze 6.1 programu Cinema 4D XL. Cinema 4D je profesionální 3D modelovací, vizualizační a animační software pro počítače pracující na operačních systémech Windows 95/98/NT/2000 a PowerMacintosh. Za relativně velmi krátkou dobu od zahájení prodeje verze 6 přichází významná aktualizace, která kromě nových funkcí obsahuje také několik zcela zásadních novinek, důležitých pro další rozvoj tohoto programu. Aktualizace na verzi 6.1 je pro všechny registrované uživatele k dispozici zdarma.

SDK a plug-in architektura

Maxon Computer s verzí 6.1 představuje novou modulární architekturu programu. Vývojáři pomocí Software Development Kitu (SDK) mohou vytvářet komplexní doplňkové moduly pro Cinemu 4D XL v podobě shaderů, animačních a modelovacích extenzí nebo skriptů a to vše včetně plně grafického uživatelského prostředí. SDK vývojářům zpřístupňuje jádro programu i nízkoúrovňová volání, čímž se značně zrychluje výkon celého programu. Kromě interního skriptovacího jazyka C.O.F.F.E.E. SDK nově podporuje také C++ API. SDK i kompiler budou k dispozici zdarma na webových stránkách firmy Maxon Computer.

Schémata uživatelského prostředí

Cinema 4D nyní podporuje nejrůznější schémata uživatelského prostředí. Podobně jako "skiny" u některých jiných aplikací, schémata dovolují měnit vzhled celého programu. Uživatelé si tak mohou vytvořit zcela vlastní vzhled prostředí a sdílet je s ostatními.

Lightwave 6 import

Oblast importních filtrů byla rozšířena o podporu nativního formátu nedávno uvedeného Lightwave 6. Při importu se načítá celá scéna včetně všech objektů, textur, UV souřadnic i nastavení animací, světel a kamer. Načítat lze nově také data z programů 3D Equalizer nebo RealVIZ MatchMover

Optimalizace

Ačkoliv Cinema 4D patří k nejrychlejším raytracerům na světě, další optimalizací se ve verzi 6.1 podařilo zvýšit rychlost výpočtu až o 20%. Největší nárůst výkonu lze očekávat u scén s volumetrickými světelnými zdroji.

Editor materiálů

Nové hierarchické menu v materiálovém editoru dále usnadňuje používání textur a shaderů. Nyní lze textury i shadery jednoduše kopírovat včetně jejich parametrů z jednoho kanálu do druhého.

Mapování textur

Funkce "Stickt to texture" dovoluje používání standardních druhů mapování (jako flat nebo sphere) na složité objekty (zejména HyperNURBS) bez nutnosti generování UVW souřadnic.

Inverzní kinematika

V rámci hierarchických IK objektů lze nyní používat více řídících objektů. Toto vylepšení zpřehledňuje práci se složitějšími objekty a odstraňuje riziko nepředvídatelných výsledků.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: