Červený trpaslík: Zpátky na zemi - a digitálně - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Červený trpaslík: Zpátky na zemi - a digitálně

5. května 2009, 00.00 | Kultovní seriál Červený trpaslík se po dlouhých deseti letech vrátil zpět na televizní obrazovky, britská soukromá televizní stanice Dave jeho tři díly, jež shlédlo rekordních 2,6 milionu diváků, odvysílala právě na velikonoce. Jak se projevilo oněch deset let na počítačové realizaci seriálu, kde kromě pověstných hlášek členů posádky Červeného trpaslíka hrály velkou roli i sci-fi kulisy a rekvizity?

Autor a režisér Doug Naylor popravdě řečeno neměl se svým omezeným rozpočtem příliš na výběr, kterým směrem se při výrobě seriálu ubírat. Čtveřice hlavních hrdinů byla obsazena původními (jiné si ani snad neumíme představit) herci, což v žádném případě neplatí o ateliérech. Kromě záběrů pořízených digitálními kamerami Red One ve skutečných exterierech a interierech (například na Coronation Street) bylo oproti původním dílům seriálu často použito metody snímání herců těmito kamerami před zeleným pozadím, jež bylo následně vymaskováno a nahrazeno počítačem generovanými obrazy.

Rovněž tak třeba předchozí skuteční palubní „robíci“ byli nahrazeni těmi 3d animovanými, postup při jejich (a nejen jejich) tvorbě a animaci si můžete prohlédnout v showreelu na stránkách studia fxphd, jenž mělo za úkol pro seriál vytvořit vizuální efekty. celkově bylo potřeba asi 262 VFX záběrů, na jejichž realizaci supervizor pro vizuální efekty Mike Seymour zapojil do práce přes síť Sohonet umělce z Velké Británie, USA, Dánska, Švédska, Ukrajiny či Indie. v tomto případě tedy můžeme skutečně mluvit o spolupráci na celosvětové úrovni, přestože se jednalo přibližně jen o 25 lidí, kteří měli tyto vizuální efekty na starosti.

Detailní informace o natáčení nových dílů Červeného trpaslíka naleznete na webu fxguide.com či na showreelu studia fxphd, případně i na oficiálním webu Red dwarf.co.uk. Doufejme jen, že nové a moderní zpracování tohoto kultovního seriálu se nepodepsalo na jeho hlavním poslání, kterým je výborná zábava, neotřelý britský humor a perfektně zahrané ko(s)mické scény, jejichž shlédnutí bylo leckdy velice rizikovou záležitostí pro bránice diváků na celém světě.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: